Dva právě uplynulé víkendy patřili dvěma tradičním závodům, jež jsou součástí seriálu Stopa pro život. Nejprve 16-17.2. Boží Dar a 49. roč. Karlova Běhu. Do Krušných hor nakonec dorazila pouze rodina Veselých a Iva svůj start na trati 26km klasicky proměnila ve vítětězství ve své ktg. Blahopřejeme!  www.karluvbeh.cz 

O víkendu 22-23.2. se uskutečnil 35. roč. populárního Šumavského maratonu. Stejně jako na Božím Daru, tak i na Šumavě museli vzhledem ke sněhové situaci pořadatelé trochu improvizovat, ovšem při podobných zimách jakou je ta současná jsou Šumavskou jistotou vždy tratě v prostoru Modrava - Černá h. - na Ztraceném - Ptačí nádrž - prameny Vltavy - Kvilda. Na Šumavu jsme tradičně vyjeli ve velké výpravě, letos 28 lyžníků. V pátek nás přivítala zimní idilka v podobě pěkně zasněžených Šumavských plání i lesů.

V sobotu se za krásného počasí závodilo Volným stylem a Iva Veselá si zde ve své ktg. na trati 18km zopakovala vítězství z předchozího víkendu! Dále se na śtart 18km postavili Martina a Petr Doupovcovi, Martin a Terka Lichtenbergovi a naše dvě st.žákyně Laura Svobodová+Kačka Šimečková a Obik. Odpoledne se na louce u Hraběcích hutí nad Kvildou uskutečnili žákovské závody i za účasti velké smečky našich svěřenců-Anička Šimečková, Eliška Skořepová, Deniska a Zuzka Lichtenbergovy, Ondra a Klára Doupovcovi, Pavlík a Lucka Štastný, Michaela Milec, Marek Vlček.

Na nedělní hlavní závody Klasickou technikou už počasí tolik nepřálo, po ranním dešti na startu nejprve beze srážek, postupně střídavě pršelo, sněžilo...ale v zásadě bez problému, dalo se dobře namazat jak na stoupání, tak na sjezd a k tomu skvěle připravená trat, na níž se vydali následující zástupci našeho oddílu: Alena Skořepová, Radka Šimečková, Lenka Kunstová, Martina Doupovcová, Honza Štastný, Petr Doupovec, Matěj Skořepa, Honza Veselý, Obik. Na stupně vítězů se pak podívali na trati 24km A.Skořepová-2 místo v ktg. a na trati 17km Lenka Kunstová-2 místo v ktg. V soutěži družstev jsme nakonec obsadili 4 místo.  www.skimaraton.cz 

Další početná výprava lyžníků z našeho oddílu směřuje v tomto týdnu na sever do Švédska na slavný Vasův běh, tak držte v neděli 1.března palce! Přímý tv přenos ČT4Sport od 7.45h     www.vasaloppet.se