Ač paní Zima tropí hluposti, máme za sebou dva povedené závodní víkendy a mezitím i lyžování na domácím sněhu na Ondřejovské hvězdárně!
Nejprve o víkendu 1-2.2. uspořádal Zdravotník Praha na Benecku mezikrajské závody (Praha+Středočes.kr.). Se sněhem to na Benecku bylo hodně nahnutý a celý víkend víceméně úspěšně ubýval, přesto se zvlášt v sobotu podařilo pořadatelům v čele s Kamenáčem (Zdeněk Laciga) uspořádat parádní obratnostní závod pro všechny věk.ktg. V neděli už plánovaný skikros uspořádat fakt nešlo, tak se jeli vícekolové sprinty, kde člověk musel jet tzv.na krev. Naše účast byla vlivem špatných podmínek (nakonec ovšem tak špatně nebylo), nemocí atd.apod. sice trochu skromnější, ale o to cenější! (Lída a Ondra Růžičkovi, Tobi a Maty Anderlovi, Obi...)
V úterý-čtvrtek nám p.Zima dala ochutnat trochu domácího sněhu alespon na Ondřejovské hvězdárně, a středeční trénink se tam uskutečnil za velké účasti při opravdu dobrých podmínkách na prašanu! Nakonec se na hvězdárně dalo lyžovat snad do sobotního dopoledne.
Jeden z vrcholů sezony přinesl tentokrát druhý únorový víkend a 53roč.Jizerské 50, jež se letos nesla v duchu 50 výročí od tragedie v Peru.
S pořadateli si počasí neuvěřitelně pohrálo, v pondělí zmizel sníh z velké části Jizer.hor aby pak během tří následujících dní napadlo 30cm, což nakonec se slunečným a mírně mrazivým víkendem přineslo fantastický podmínky pro všechny účastníky. Naše výprava byla velice početná napříč všemi věk.ktg. Začátek celého závodního programu obstarali páteční žák.závody, kde se pod vedením Lenky Kunstové postavila na start ZŠ Dukelská Benešov i s pěkným Seno.zastoupením. Z kmnenových závodníků našeho oddílu se pak nejvýrazněji prosadil Tom Štolba, Laura a Dominik Svobodovi, Maty Anderle, Vítek Zahrádka, Pavel a Lucka Štastný, Ondra a Klára Doupovcovi, Julča Veselá...Odpoledne patřilo závodu na 30km Volně, kde se jako vždy velice úspěšně zúčastnila Iva Veselá. V sobotu byl na programu závod na 25km klasicky, zde se představila rychlá smečka našeho st.žactva-dorostu: Matěj Skořepa, Dominik Svoboda, Filip Kohout, Kryštof Kohout, Aneta Kučerová, Katka Šimečková, Laura Svobodová a vše jistila naše p.trenérka Radka Šimečková. Svou závodní premieru si na běžkách odbyl Radek Kučera. Dalším sobotním závodem byl závod na 10km, kde se představili naše ml.žákyně a žáci Eliška Skořepová, Tobi a Maty Anderlovi, Vojta a Ondra Doudovi s mámou Janou (Sok.Zaječice). Vše jistila p.trenérka Lenka Kunstová a Bára Anderlová. Vrchol víkendu přišel v neděli úderem 9h, kdy se na 50km pout Jizerskými horami vydalo společně s několika tisíci lyžaři i velice početné družstvo závodníků Sokola Senohraby a do cíle štastně dorazili v následujícím pořadí:
Míla Svoboda-2:53h, Luboš Havel (Atomic-Salomon team)-2:55h, Vláda Douda (Sok.Zaječice)-2:57h, Honza Veselý-3:07h, Petr Herynek-3:12h, Vojta Novák-3:13h, Obik-3:14h, Vojta Pečenka-3:18h, Vojta Spilka-3:18h, Honza Štastný-3:39h, Petr Doupovec-4:04h, Mirek Kočovský-4:16h.
Mezi ženami pak Alena Skořepová-3:53h, Martina Doupovcová-4:23h, Eliška Spilková-4:42h.
Všem našim Lyžníkům patří Velká gratulace a At to frčí dál!