V rámci 96. ročníku Hančova memoriálu se o víkendu 24.-26.3. uzavřela závodní lyžařská sezona v ČR. Sněhovými podmínkami celá sezona rozhodně patřila k náročnějším a zvláště pořadatelé závodů si mnohdy užili své.

V našich končinách se bohužel žádný závod uspořádat nepodařilo, až na zhruba 14 denní souvislé a sněhově relativně bohaté období v prosinci to už dále bylo mnohdy minimalistické lyžování ... nicméně kdo opravdu chtěl, lyžovat nakonec docela často mohl i u nás! Nad vodou, respektive na sněhu, nás držela především hvězdárna Ondřejov s přilehlým okolím a technickýcm sněhem zasněžená sjezdovka Šibeniční vrch v Mnichovicích. Tímto Díky na hvězdárnu a na Šibeničák za možnost tréninku-nezištnou podporu běžeckého lyžování! Co se týče účasti na závodech, nejpočetnější výpravy jsme uskutečnili na Bavorský Konig-Ludwig lauf a dále tradičně na Jizerskou 50, Šumavský skimaraton a první březnový víkend Krušnohorskou 30. Dále jsme se zúčastnili v menších počtech či jen jednotlivcích celé řady dalších závodů - Harrachovská 30, Bedřichovský skikros, Engadin skimaraton, Hančův memoriál, ...). Seno. prapor po celou sezonu bezesporu nejvýše držela Martina Doupovcová, jež v seriálu Ski-tour obsadila celkově 5. a v ktg. 3. místo. Martině tímto Blahopřejeme! A současně doufejme, že Martinu v nadcházejících sezonách doplní zejména (nej)mladší ročníky našich lyžařů!

Byť zejména v Krkonoších je na hřebenech sněhu stále dostatek, nás v dubnu mj. čeká pořádání tradičního Jarního běhu, jehož jubilejní 60. ročník se uskuteční ve čtvrtek 20.4. na louce pod bývalým lyž.můstkem Hrušov.

Propozice a přihlášky budou nejpozději od příštího týdne k dispozici zde:https://www.laduv-kraj.cz/pohar-ladova-kraje

Tímto přejeme pěkné jaro a těšíme se na viděnou na startu Jarního běhu! Další moc pěkné závody rodinného typu - Pohár v bězích do vrchu v Praze a okolí