finále HNT Nové Město n/M - 1.-3.3.

První březnový víkend (1-3.3.2019) se na tratích ve Vysočina areně v Novém Městě na Moravě uskutečnilo republikové finále ml. žactva "Hledáme nové talenty" a finále ČP st. žactva. Oba dva soutěžní dny se na start postavilo 700 mladých lyžařů z celé ČR a mezi nimi nechybělo ani 10 závodníků našeho oddílu. V sobotu byly na programu individuální závody Volnou technikou s intervalovým startem. V nejmladší ktg. roč. 2008 jsme měli hned 3 reprezentanty: Jakub Matějka (39), Ondra Doupovec (47), Jonáš Matějka (50). V roč. 2007 jedna naše zástupkyně Zuzka Lichtenbergová (72), v roč. 2006 Katka Šimečková (71) a Tom Štolba (47), v roč. 2005 Laura Svobodová (72), Tereza Lichtenbergová (75), Dominik Svoboda (60) a Filip Kohout (61). Na sobotu trochu přimrzlo, takže se závod odehrával v poměrně pěkných zimních podmínkách. Bojovalo se o každou vteřinu neb každá vteřina ztráty znnamenala v našlapané konkurenci mnohdy i 2 místa propad ve výsled.listině. V neděli se jeli štafety dvojic, tzv. team sprint Klasickou technikou s hromadnými starty v každé ktg., kdy každá dvojice jela svůj úsek 2x. Dvojice-štafety jsme z vlastních zdrojů postavili dvě, bratři Matějkovi v roč. 2008 a Laura s Terkou v roč. 2005. Jelikož ostatní oddíly měli bud přebytek nebo též nedostatek závodníků v ročnících, tak se stavěly mezioddílové štafety. Ondra tak v roč. 2008 spojil síly s parťákem ze ski klubu Jeseník, Zuzka a Filip s parťáky z Roveru Praha a Katka s parťačkou z Dukly Liberec. Na neděli se výrazně oteplilo, takže to byla pravá klistrová bitva. Závody byly oba 2 dny velice dramatické a moc pěkné se skvělou organizací pořádajícícho SK Nové Město na Moravě. Aby ne, když Novoměstská pořadatelská parta je ostřílená z pořádání SP v běhu na lyžích a biatlonu a pořadatelské "řemeslo" zde má v mnohých rodinách několik desetiletí dlouhou tradici. Pro všechny závodníky a trenéry je tak Nové Město opravdovou lyžařskou mekkou a vždy velký zážitek závodit na tratích na nichž se pravidelně prohánějí nejlepší světový lyžaři a biatlonisté. Tímto Velká gratulace a Dík našim zúčastněným závodnicím-závodníkům, trenérům a členům doprovodu za parádní reprezentaci a do dalšího tréninku hodně elánu, ať příští sezonu dokážeme opět nějaké vteřiny na konkurenci z horských oddílů stáhnout.
Kompletní výsledky zde:
zavody.czech-ski.com
Fotky od našich trenérů a členů doprovodu zde:
skisenohraby.rajce.idnes.cz/Nove_Mesto_na_Morave_republikovy_pohar_zaku_brezen_2019
Nebo zde:  
http://www.lyzovanidetem.cz

"Senohrabská 15" - 16.2.2019 - výsledky 40. ročníku

Výsledky S15 zde.

40.ročník Senohrabské 15 (naposledy v r.2017) proběhl bez úrazu a bez protestu za celkové účasti 50 závodníků na náhradních tratích v areálu Astronomického ústavu AV ČR v Ondřejově.

Počasí jasno, s teplotou od +4 stupňů C v době startu v 10hod do +10 stupňů C v závěru závodu ve 13hod.

Připraveny byly 2 okruhy: První v délce 300m se 2-3 stopami na klasiku pro závod dvou nejml. ktg a druhý v délce 1500m s úpravou pro volný styl běhu pro ostatní ktg. Úprava tratí proběhla v předvečer závodu skútrem se stopovačem na klasiku a finišerem. Po skončení hlavního závodu a vyhlášení výsledků proběhl vložený závod 4člen. smíšených štafet za účasti 8 družstev.

Díky Všem závodníkům, divákům a pořadatelům za účast, moc pěknou atmosféru a bezproblémový průběh závodu. Díky M.Tušlovi (KrámSki) za skútr a hvězdárně Ondřejov za možnost konání závodu v areálu observatoře.

Činovníci závodu+STK: A.Skořepová, J.Spilková, E.Spilková, P.Tlamichová, B.Anderlová, M.Svoboda, K.Kumsta, P.Štolba, R.Skořepa, J.Štastný, J.Veselý, B.Porsch, P.Herynek, T.Straka.

Hl.rozhodčí: J.Oberlander

 

Fotogalerie zde.

Senohrabská 15 - vložen závod štafet

Přátelé,
na Hvězdárně (ale např. i na pastvinách u Třemblat apod.) nám sníh stále pěkně drží , takže v sobotu platí vše v plném rozsahu dle upravených propozic viz předchozí příspěvek.
+ po skončení individ. závodu přidáme závod 4 člených štafet. Ideálně rodinné, ale nebude podmínkou a pokud náhodou některé družstvo zůstane  třeba jen ve 2, tak holt každý z dvojice pojede 2x apod., způsob běhu v závodu štafet bude (libo)volný.
SKOL!

Senohrabská 15 přeložena na hvězdárnu - nové propozice!

Vážení sportovní přátelé,
sobotní Senohrabskou 15 jsme přeložili na náhradní tratě v areálu Ondřejovské hvězdárny. Zde je zatím dostatek sněhu (v průměru cca 10-15cm, ale místy až 25cm). Vzhledem k očekávané konzistenci sněhu se ovšem od ročníku 2010-09 až po dospělé ve všech ktg. bude závodit Volnou technikou běhu-bruslením! Pouze nejml. ktg roč 2013 a ml. a ktg 2012-11 zůstávají Klasicky.
Veškeré informace (odkaz na místo konání-doprava apod.)  najdete  v upravených PROPOZICÍCH!
Těšíme se na viděnou na startu!
Seno. lyžníci

"Senohrabská 15" - 16.2.2019 - 40. ročník

Vážení sportovní přátelé,
v případě dobrých sněhových podmínek se v sobotu 16.2.2019 uskuteční 40. (uskutečněný) ročník Senohrabské 15.
První ročník se uskutečnil již v roce 1956 a poslední v roce 2017...
Přečtěte si prosím pozorně PROPOZICE!
Těšíme se na viděnou v bílé stopě!
Senohrabští Lyžníci